English version

Z wielką przyjemnością ogłaszamy oficjalny program XCI Walnego Zgromadzenia Delegatów PTL oraz konferencji Polska i ukraińska etnologia dzisiaj. Kontynuacje i perspektywy, które odbędą się we Lwowie w dniach 24-27 września b.r.

Zachęcamy do zapoznania się z:

Oficjalnym zaproszeniem – wraz z programem obchodów,

Programem konferencji,

Planem wycieczek zawierającym poglądową mapkę Lwowa,

a także KSIĘGĄ ABSTRAKTÓW referatów i komunikatów, których wysłuchamy na konferencji.

 

 

Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w jubileuszowym XCI Walnym Zgromadzeniu Delegatów PTL, które odbędzie sie we Lwowie w dniach 24-27 września 2015 r.

Wszelkie informacje, w tym wstępny, ramowy program zjazdu, sprawy organizacyjne oraz finansowe, znajdą Państwo w KOMUNIKACIE O 91 WZD oraz w karcie zgloszenia.

Na zgłoszenia (karta zgłoszenia) czekamy do 10 lipca br.!

 

 

Tegoroczne jubileuszowe XCI Walne Zgromadzenie Delegatów PTL odbywające się w 120 rocznicę powstania Towarzystwa oraz towarzysząca mu konferencja pt. „Polska i ukraińska etnologia dzisiaj. Kontynuacje i perspektywy” odbędą się w dniach 24-27 września 2015 r. w naszym „mateczniku” – we Lwowie.

Współorganizatorami są:

Dla naszych partnerów ukraińskich ten rok to jubileusz 120-lecia powstania Muzeum Starożytności Towarzystwa Naukowego im. Tarasa Szewczenki, będącego podstawą kolekcji etnograficznej dla Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego we Lwowie, gospodarza naszego spotkania. Nasze wspólne rocznice będą okazją do przedstawienia znanych i nieznanych kart z historii obu towarzystw, a także wskazania ich miejsca i roli w rozwoju nauki polskiej oraz ukraińskiej. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również współczesne osiągnięcia badawcze etnologów polskich i ukraińskich oraz reprezentantów dyscyplin pokrewnych.

Będzie to okazja, po raz w pierwszy w historii na tak niespotykaną skalę, do spotkania i wymiany myśli polskich i ukraińskich etnologów, a także folklorystów i muzealników reprezentujących różne ośrodki akademickie, stowarzyszenia i muzea. Planowana jest także wystawa prezentująca dzieje Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, dla którego 50-letni „okres lwowski” był znaczącym elementem jego historii. Nasza polsko-ukraińska konferencja w obliczu obecnej sytuacji politycznej ma także wymiar ponad naukowy i jest wyrazem solidarności z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi.

 

O KONFERENCJI klik>

Ta strona nie jest już aktualizowana. Prosimy o korzystanie z nowego serwisu:  ptl.info.pl 
Ta strona nie jest już aktualizowana. Prosimy o korzystanie z nowego serwisu:  ptl.info.pl